Pokud patříte mezi designéry-začátečníky, milujete vybavování bytů a baví vás dělat v bytě nejrůznější změny, nejspíš byste měli zpozornět. Přinášíme vám nejčastější chyby, kterých se amatérští designéři ve svých bytech dopouštějí. Jak se těchto chybám vyhnout a na co si dát pozor? Dozvíte se níže.
1. Krásné, ale nepohodlné
Určitě je to kousek nábytku, který vypadá krásně. Je opravdu designérsky perfektní, hodící se do interiéru, velmi vkusný, ale nepohodlný. Ať si na něj sednete, jak chcete, vždycky vás bude tlačit, nebo se vám v něm bude špatně sedět, nebo v něm nebudete mít rovná záda, nebo vás z něj budou bolet hýždě. Bohužel to tak bývá, že koupíte křeslo nebo sedačku, a on je to spíš designérský kousek, než praktický.
Případně další problém. Kousek je doopravdy nádherný a každý by si ho doma přál, ale bohužel vám se do bytu stylově absolutně nehodí a celá kompozice bytu teď vypadá jako pěst na oko. Navíc vám to zabralo polovinu obýváku a je v úplně jiné barvě, než zbytek vybavení a stěn.
2. Šílená a výrazná
Pamatujte si. Než začnete malovat stěny, musíte si na kousku u rámu dveří vyzkoušet namíchaný odstín. Představte si, jak to bude vypadat, a teprve potom se pouštějte do malování celé místnosti. Některé syté a výrazné barvy zkrátka vypadají dobře jenom na jedné zdi, ten zbytek by měl být méně výrazný.
3. Když šetříte na nesprávném místě
Určitě to znáte, šetříte na auto, na dovolenou, na Vánoční dárky. Ale někdy je třeba to s šetřením nepřehánět nebo nešetřit na špatných místech. Například pokud se vám zlomí noha u postele, nepodkládejte ji knihami a ani se nesnažte nohu lepit pátky. Prostě potřebujete koupit novou postel, s tím nic nenaděláte.
4. Umění nebo odpad
Byli jste na umělecké výstavě nebo na aukci a donesli jste si domů nádherný kousek – ale ten vám do bytu vůbec nesedí. Nebo ten kousek všichni vychvalovali a vy jste měli pocit, že ho potřebujete z toho důvodu mít, ale ve skutečnosti vám to jako umění vůbec nepřipadá. Klišé.