Stalo se už naší tradicí, že si stěžujeme na nedostatek peněz. Jenže ne každý ze stěžujících si vlastně skutečně ví, co to takový nedostatek peněz je. Protože mezi domnělými a skutečnými finančními problémy je rozdíl.
Člověk, který je skutečně ve svízelné situaci, se pozná podle toho, že skutečně není schopen ze svých příjmů hradit vše, co má být zaplaceno, nedokáže si pořídit ani to, čeho je potřeba k alespoň trochu snesitelnému a stabilnímu životu. A trne, kdykoliv se objeví nějaký nový účet, jenž jím má být uhrazen.
Když nemá člověk ani minimum prostředků, potřebných k životu, když ani sebeusilovnější snaha nepomáhá a ani nanejvýš úsporný režim nevede ke kýženému efektu, bývá tu už jenom jediné řešení, jímž je půjčka.
Ovšem určitě si snadno domyslíte, jak těžko se jenom shání někdo, kdo by půjčil člověku, který strádá nedostatkem a nemá co nabídnout. Od někoho takového se všichni raději už preventivně odvracejí, nemaje zájem riskovat, že tomuto půjčí a pak už své peníze dost možná nikdy více neuvidí.
Ovšem americká hypotéka bez registru vychází právě takovýmto lidem vstříc. Díky ní má možnost si půjčit i ten, nad kým už všichni ostatní zlomili pomyslnou hůl.
Jistě, ani nebankovní poskytovatelé této půjčky nejsou hazardéři, i ti požadují záruky. Ovšem rozdíl je tu v tom, že zde žádané záruky vyhovují i lidem v nesnázích. Za tuto půjčku se totiž namísto tradičního dokládání dostatečně vysokých příjmů a registrů dlužníků bez záznamu požaduje záruka v podobě nemovitosti dané do zástavy. Což ale pro mnohé z našinců nepředstavuje problém, protože leckdo nějakou tu nemovitost vlastní.
A tak tu žadatel zastaví nemovitost, prokáže, že je schopen splácet, a je to. Aniž by musel pokorně škemrat, aniž by se musel po finanční stránce před kýmkoliv ‚obnažovat‘ a zavazovat se k těžko splnitelným povinnostem, své peníze získá. A hned je lépe.